Kastabala Antik Kenti Haberleri

Anadoluda ilk kez Kubaba tapınağı bulundu

Anadolu'da ilk kez Kubaba tapınağı bulundu

Luvilerin Çukurova'daki Tanrıça Kubaba Tapınağı'nın kalıntıları bulundu. Bu aynı zamanda Anadolu'da bulunan Kubaba'ya ait ilk tapınak oldu. Osmaniye sınırları içinde yer alan tarihi Kastabala Antik Kenti'nde süren arkeoloji kazılarında, milattan…

Kastabala Antik Kentinde kazı çalışmaları sürüyor

Kastabala Antik Kenti'nde kazı çalışmaları sürüyor

Osmaniye'de geçmişi milattan önce 5. yüzyıla dayanan, birçok yapısı günümüze kadar sağlam kalan Kastabala Antik Kenti'ndeki kalıntılar, arkeolojik kazılarla gün yüzüne çıkarılıyor.

Kastabala Antik Kenti yanma tehlikesi atlattı

Kastabala Antik Kenti yanma tehlikesi atlattı

Osmaniye'de Kastabala Antik Kenti yakınlarında çıkan yangın tarihi eserlere ulaşmadan söndürüldü. Alevlerin tarihi eserlere ulaşmaması için ekipler yoğun çaba sarf etti.

Osmaniyenin kutsal antik kenti: Kastabala

Osmaniye'nin kutsal antik kenti: Kastabala

Türkiye'nin sayılı antik kentlerinden Kastabala; gerek sütunları, gerek yürüyüş yolu, gerekse de tiyatrosu halen ayakta kalan nadir kentlerden ve Türkiye'deki iki antik kutsal kentten biri

Osmaniyeyi tanıtan kitap ve film hazırlanacak

Osmaniye'yi tanıtan kitap ve film hazırlanacak

Osmaniye'yle ilgili bir tanıtım kitabı ve tanıtım filmi hazırlayacaklarını söyleyen, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı, Toprakkale'nin restorasyon ve rekreasyonunu da önümüzdeki yılın programına aldıracaklarını söyledi.