Aktüel

Ağrı Yukarı Biligan Mağaraları ziyaretçilerini bekliyor

Ağrı 'Yukarı Biligan Mağaraları' ziyaretçilerini bekliyor

Ağrı'nın Diyadin ilçesindeki Tendürek Dağı eteklilerinde yer alan köyün yamacındaki kayalar oyularak yapılan ve yapısı dolayısıyla Meya Antik Kenti ve çevresindeki peribacalarıyla benzerlikler gösteren Yukarı Biligan Mağaraları keşfedilmeyi…

İstanbulda 415 parça tarihi eser yakalandı

İstanbul'da 415 parça tarihi eser yakalandı

İstanbul'da 4 adrese düzenlenen operasyonlarda 255'i sikke 160'ı çeşitli form ve biçimlerde toplam 415 tarihi eser niteliğinde obje ele geçirilirken, 6 kişi gözaltına alındı.

Vandaki Akgöl kurudu

Van'daki Akgöl kurudu

Van'ın Özalp ilçesine 30 kilometre uzaklıkta bulunan, yağmur ve kar sularıyla beslenen, 9 kilometre kıyı uzunluğuna sahip Akgöl, bu yıl kuraklıktan olumsuz etkilendi.

Pataranın kumları yağmalanıyor!

Patara'nın kumları yağmalanıyor!

Tarım Orman-İş Başkanı Şükrü Durmuş, şubat ayında Antalya’nın Kaş ilçesinde bulunan Patara Özel Çevre Koruma Bölgesi’nden 2 bin 168 kamyon kum çalınıp satıldığını duyurdu.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının Marmara Denizi Eylem Planı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının 'Marmara Denizi Eylem Planı'

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "8 Haziran Salı günü tüm kurumlarımızla belediyelerimizle doğa severlerimizle sporcularımız, sanatçılarımız, tüm vatandaşlarımızla birlikte, bir seferberlik anlayışıyla Türkiye'nin en büyük deniz temizliğini…