Santa Harabeleri

Santa Harabeleri

Doğu Karadeniz'deki Rum-Pontus Devleti'nin en önemli kültürel miraslarından Santa Harabeleri, 1923'te imzalanan Türkiye-Yunanistan Nüfus Mübadelesi'nin ardından Rumların bölgeden göç etmesi ve 1950'li yıllardan sonra yöre insanının ekonomik…

Stratonikeia Antik Kenti taş hastanesi

Stratonikeia Antik Kenti taş hastanesi

Muğla'nın Yatağan ilçesinde 3 bin yıllık Stratonikeia Antik Kenti'ndeki kazılarda çıkarılan yüzlerce tarihi taş eser, "taş hastanesi" adı verilen merkezde restore ediliyor.

Bitlis Vadideki Şehir

Bitlis Vadideki Şehir

Birçok medeniyete ev sahipliği yapan, açık hava müzesi konumundaki 7 bin yıllık geçmişe sahip Bitlis, hanları, hamamları, camileri, kümbetleri, medreseleri ve kalesiyle tarihe yolculuğa çıkarıyor.

Fosil Ağaç Ormanı

Fosil Ağaç Ormanı

Manisa'nın merkez Yunusemre ilçesinde 16 ila 21 milyon yıl öncesine tarihlenen "fosil ağaç ormanı"nın açık hava müzesine dönüştürülmesi için çalışma başlatıldı.

Çamlık Mağarası

Çamlık Mağarası

Konya'nın Derebucak ilçesinde Toros Dağları üzerinde milyonlarca yılda oluşan Çamlık mağaraları, muhteşem manzarasıyla doğa tutkunlarını büyülüyor. Jeolojik oluşumuyla tarih öncesi medeniyetlere de güvenli yerleşim olanağı sunan tabiat harikası…

Kilistra Antik Kenti

Kilistra Antik Kenti

Meram ilçesi Gökyurt mahallesi sınırı içinde, Kapadokya'daki gibi lav yığılmalarıyla meydana gelen volkanik arazi üzerine kurulu Kilistra Antik Kenti, tarihi ve coğrafi güzelliğinin yanı sıra sonbaharda da ziyaretçilerine görsel şölen sunuyor. Konya…

Nuhun Gemisi

Nuh'un Gemisi

Nuh'un Gemisi'nin izinin olduğu iddia edilen alanın havadan görüntüleri.

Londrada müzayede edilecek Osmanlı eserleri

Londra'da müzayede edilecek Osmanlı eserleri

Birleşik Krallık’ın başkenti Londra'da dünyaca ünlü açık artırmalara ev sahipliği yapan Sotheby’s Müzayede Evi’nde Osmanlı dönemine ait güzide eserler beğeniye sunulacak.

Tieion Antik Kenti

Tieion Antik Kenti

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesi Filyos beldesinde yer alan ve Tieion Antik Kenti'nde kazı çalışmalarında elde edilen bulgular ve eserler, sadece bulunduğu alanın değil tüm Karadeniz Bölgesi'nin tarihine ışık tutuyor.