Restorasyon

Sivrihisar Zaimağa Konağı yenilendi

Sivrihisar Zaimağa Konağı yenilendi

Kurtuluş Savaşı'nın son döneminde İcra Vekilleri Heyeti'nin 24 Mart 1922'de bir araya geldiği Eskişehir'in Sivrihisar ilçesindeki iki katlı konakta, sergilenen Milli Mücadele'ye ait eserler ve işgal yıllarında kullanılan askeri malzemeler için…

2. Meclis Genel Kurul Salonu restorasyonu tamamlandı

2. Meclis Genel Kurul Salonu restorasyonu tamamlandı

Yasama faaliyetlerine 1924-1960 arasında ev sahipliği yapan, önemli inkılaplara ve Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün 1927'de Büyük Nutuk'u okumasına şahitlik eden 2. Meclis Genel Kurul Salonu restorasyonu bitti.

Çeşme Çakabey Külliyesi restore ediliyor

Çeşme Çakabey Külliyesi restore ediliyor

Çeşme'nin ilk camilerinden olduğu belirlenen ve yıllar içinde harabe halini alan Çeşmeköy'deki Çakabey Külliyesi olarak kayıtlarda geçen tarihi ibadethanenin restorasyon çalışmalarının 1,5 yıl içinde tamamlanması hedefleniyor.

Şanlıurfa Eyüp Nebi restorasyonu

Şanlıurfa 'Eyüp Nebi' restorasyonu

İslam tarihinde "Sabır timsali" olarak anılan Hazreti Eyyüp Peygamber ile eşi Rahime Hatun ve Elyasa Peygamber'in kabrinin de bulunduğu Eyüp Nebi beldesinde, yaklaşık 4 yıldır süren restorasyon çalışmalarında sona gelindi.

İMÇdeki sanat eserleri restore edilecek

İMÇ'deki sanat eserleri restore edilecek

İstanbul Manifaturacılar Çarşısı'nda (İMÇ) bulunan Türk sanatının 9 seçkin eserine sahip çıkmak, onarmak ve korumak için Kültür ve Turizm Bakanlığı, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi ve İMÇ Yönetim Kurulu, uzun soluklu ve hassas bir projede bir…

Sarıkamış Katherina Köşkü restore edilecek

Sarıkamış Katherina Köşkü restore edilecek

Kars'ın Sarıkamış ilçesinde Çarlık Rusya döneminde inşa edilen ve "Katherina Köşkü" olarak bilinen av köşkü, aslına uygun olarak restore edilip otel olarak turizmin hizmetine sunulacak.