Müzeler

Kastamonuda Eğitim Tarihi Müzesi kuruluyor

Kastamonu'da Eğitim Tarihi Müzesi kuruluyor

Kastamonu'nun Daday ilçesinde, kapatılan köy okullarında bulunan eğitim materyallerinin bir araya getirilmesiyle "Eğitim Tarihi Müzesi" oluşturulması için çalışma yürütülüyor.

Gaziantep Arkeoloji Müzesi

Gaziantep Arkeoloji Müzesi

Zeugma Antik Kenti'nden çıkarılan dünyanın en büyük kil mühür baskısı koleksiyonu niteliğindeki Roma dönemine ait kil mühür baskıları ile nesli tükenen "Maraş Fili"nin iskelet kalıntılarının da yer aldığı Gaziantep Arkeoloji Müzesi, Anadolu tarihini…

Kırşehir Tabiat Müzesi

Kırşehir Tabiat Müzesi

Kırşehir'de "tabiatın kalbinde beş dakika mola" sloganıyla tahnit hayvanlar ve ekosistemlerinin yer aldığı Tabiat Müzesi, ziyaretçilerini bekliyor.

15 Temmuz Demokrasi Müzesi yarın açılıyor

15 Temmuz Demokrasi Müzesi yarın açılıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açılışını yapacağı "15 Temmuz Demokrasi Müzesi" hain darbe girişimini özel ses ve görsel efektlerle anlatacak, kalkışmayı engelleyen birlik ruhunu ziyaretçilerine yeniden hatırlatacak.

Edirne Necmi İğe Evi Etnografya Müzesi açıldı

Edirne Necmi İğe Evi Etnografya Müzesi açıldı

Trakya Kalkınma Ajansı tarafından restorasyonu gerçekleştirilen Edirne Valiliğince müze haline getirilen Edirne Necmi İğe Evi Etnografya Müzesi Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın da katıldığı tören açıldı.

Fransada Müzeler Gecesi

Fransa’da Müzeler Gecesi

Fransa’da 17’incisi düzenlenen Müzeler Gecesi etkinliği kapsamında müzeler akşam 18.00’dan gece 23.00’a kadar kapılarını ziyaretçilere ücretsiz açtı.