Müzeler

Ulucanlar Cezaevi Müzesine yeni koğuş eklendi

Ulucanlar Cezaevi Müzesi'ne yeni koğuş eklendi

Ulucanlar Cezaevi Müzesi'nde film platosu olarak ayrılan, Ahmet Arif, Muhsin Yazıcıoğlu, Ali Bülent Orkan, Ahmet Tevfik Ozan ve Kasım Gülek gibi ünlülerin hapsedildiği 2'nci koğuş ziyarete açıldı.

Tokat Müzesinin şanslı kafatası

Tokat Müzesi'nin 'şanslı' kafatası

Tarihi eser kaçakçılarının elinden kurtarılarak Tokat Müzesi'ne getirilen Roma döneminin zengin ve saygın kişilerin öldükten sonra birlikte gömülmek üzere yaptırdıkları çelenk, göz ve ağız bandı, gerçek kafatası üzerinde teşhir…

İstanbul Arkeoloji Müzeleri depreme hazırlanıyor

İstanbul Arkeoloji Müzeleri depreme hazırlanıyor

Ayasofya, Topkapı Sarayı, Yıldız Sarayı, Kariye Müzesi ve İstanbul Arkeoloji Müzeleri'nin de aralarında bulunduğu Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı 176 tarihi yapıda deprem riskini azaltmak için çalışmalar yürütülüyor.

Bursa Sağlık Tarihi Müzesi 14 Martta açılacak

Bursa Sağlık Tarihi Müzesi 14 Mart'ta açılacak

Sağlık tarihi araştırmacıları için kütüphane ve çalışma alanı oluşturacak müzede, toplumu sağlık alanında bilgilendirme ve farkındalık yaratmak için güncel sergiler, sağlık alanında etkinlikler yapılacak.

Avcı Mehmedin İsveçteki av tabloları

Avcı Mehmed'in İsveç'teki av tabloları

19. Osmanlı padişahı IV. Mehmed'in 361 yıl önceki av seferini anlatan 20 tablosu İsveç'in başkenti Stockholm'deki Nordiska Müzesi'nin en gözde eserleri arasında.

Seben Müzesi için model önerisi

Seben Müzesi için model önerisi

Arkeoloji ve tarihe meraklı turizmci yazar Reşat Demirel, tarihi çok eski çağlara kadar uzanan Seben'in açık hava müzesini andırdığını ancak tarhi varlıklarının defineciler tarafından talan edildiğine dikkat çekerek, ilçeye Rahmi M. Koç Müzesi…