Müze mağazacılığı dijitalleşiyor

İnternet satış platformundan pazarlanan ürünlere en çok müşteri İstanbul, Ankara ve İzmir'den gelirken Antalya, Bursa, Kocaeli, Muğla, Eskişehir, Mersin, Samsun, Aydın 3 büyük ili izleyen kentler olarak sıralandı.

Türkiye'nin bir e-ticaret platformu 18-24 Mayıs Uluslararası Müzeler Günü ve Haftası’nda, “Türkiye’nin Müzeleri” kampanyası ile Göbeklitepe’den Topkapı Sarayı’na kadar 180’den fazla müze ve ören yerinin 2000 farklı müze mağaza ürünlerini kulanıcılarına sundu.

Haseki Sultan Koleksiyonu, Latis-i Harem Koleksiyonu, Cam Çini Koleksiyonu, Pertevniyal Mühür Yüzük gibi özel ürünler bulduğu Platformda satışa sunulan ürünler arasında , en çok ilgi gören ürünler, Masa Takvimi, "Suna Kıraç - Ömrümden Uzun İdeallerim Var" kitabı, "Türkiye'nin Antik Kentleri" kitabı, Duvar Takvimi ve Kırık Sütun Kitap Desteği oldu.

Müze mağazacılığı dijitalleşirken, satışa sunulan ürünler müze ziyaretlerinden bağımsız olarak Türkiye'nin dört bir yanındaki milyonlarca kişi ürünlerle buluşabiliyor. Müzelerin, internet satış platformlarıo üzerinden sağladığı gelir ile Türkiye'nin kültür, sanat, tarih ve gastronomisine yaptıkları katkının artırılması amaçlanıyor.

Üç büyük il dışında Antalya, Bursa, Kocaeli öne çıkıyor

Türkiye’nin Müzeleri butiğinde satılan ürünler İstanbul, Ankara ve İzmir dışında en çok Antalya, Bursa, Kocaeli, Muğla, Eskişehir, Mersin, Samsun, Aydın’daki müşteriler tarafından satın alındı.


Benzer Haberler & Reklamlar