Muzaların Türküsü Cem Adrian ve Feryal Öney'in sesinden yankılandı

Muzaların Türküsü Cem Adrian ve Feryal Öney'in sesinden yankılandı

Ünlü sanatçılar Cem Adrian ve Feryal Öney, Muzaların Türküsü projesi ile İş Sanat’ta dinleyicilere unutulmaz bir müzik ziyafeti sundu. Muzaların Türküsü gösterisini, Gaziantep Valisi Davut Gül ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali ile birlikte izledi.

Zeugma Antik Kenti’nde, Türkiye İş Bankası’nın desteği ile arkeoloji kazılarına 2012 yılında başlayan katkılarıyla başlayan ve  2019 yılı sonunda tamamlanan Muzalar Evi’nde bulunan dokuz esin perisinin resmedildiği mozaikten ilhamla oluşturulan “Muzaların Türküsü” gösterisi izleyicileri ile İş Sanat’ta buluştu.

Cem Adrian ve Feryal Öney ile birlikte sahne alan Asım Kuzuluk, Mehmet Demir ve Battal Sazcı izleyenlere unutulmaz bir müzik ziyafeti yaşattı.

Doğu ve batının bu büyüleyici karşılaşması yörenin türküleri, yerel enstrümanlar ve yaylı sazlar topluluğu eşliğinde batı müziğiyle buluştu. Müzik direktörlüğünü Sabri Tuluğ Tırpan’ın, yönetmenliğini Beyti Engin’in yaptığı gösteride; ünlü oyuncu Ayşenil Şamlıoğlu, yazar Özen Yula’nın kaleme aldığı Muzaların hikâyesini eşsiz yorumu ile izleyenlerle paylaştı.

Pınar Ataer’in koreografisi ile müzik, tiyatro ve dansın bir araya geldiği “Muzaların Türküsü” büyüleyici atmosferiyle izleyenlerden büyük övgü aldı.

İlgili Haberler


Benzer Haberler & Reklamlar