Güneşin Çocukları: Göbeklitepe’den Tarihe Bir Yolculuk

Arkeoloji Sanat Yayınları'ndan Göbeklitepe Yılında yayınlanan Göbeklitepe konulu belgesel roman Uğur Yenidoğan imzasını taşıyor.

Kitabın Arka Kapak Yazısı:


"Gençler şaşkın şaşkın bakıyorlardı. Cümlenin devamını merakla beklediklerini görünce başrahip  devam etti:  - İnsanın bir yanı iyi bir yanı kötüdür.  Hangi yanını beslerseniz o yanı güçlenir. Siz hangi yanınızı beslemek istersiniz?"

İnsanlık tarihini binlerce yıl öncesine götüren Göbeklitepe tapınaklarını kimlerin yaptığı gizemini korurken bir yandan da düşündükçe hayal dünyasının kapılarını aralamayı başarıyor. Nasıl insanlardı bu insanlar, bize benzer miydi? Yoksa olağanüstü canlılar mı? Nasıl yaşarlardı, neyle geçinirlerdi, toplumsal değerleri nelerdi? Neden böyle bir tapınak inşa etmek istediler, bu tapınaklara sadece tapınak demek doğru mu? Neye olan inancın tapınağını yaptılar? Bu görkemli tapınağı inşa edip sonrasında gömüp gitmenin ardında ne olabilirdi? Tarih ve arkeoloji bilimlerinin verilerini hayal dünyasıyla birleştiren bu romanla insanlık tarihine yolculuk yaparken öte yandan günümüzü anlamlandıracaksınız...

Teknik Bilgiler:

Yayınevi : Arkeoloji Sanat Yayınları
ISBN : 9786053964919
Yazar(lar) : Uğur Yenidoğan
Cilt tipi : Karton Kapak
Yayım Dili : Türkçe
Kağıt : 70 gr. enzo
Sayfa : 384
Ebatlar : 15 x 21 cm
Fiyatı (KDV.siz) : 55,00 Tl.


Benzer Haberler & Reklamlar