Effie Türkiye 2022 Reklam Etkinliği Ödülleri verildi

Effie Türkiye 2022 Reklam Etkinliği Ödülleri verildi

Pazarlama ve reklam etkinliği alanında prestijli organizasyonlar arasında yer alan 14. Effie Türkiye Reklam Etkinliği Ödülleri’ni (Effie Awards Turkey 2022) kazanan firmalar büyük sevinç yaşadı.

Reklamcılar Derneği, Reklamverenler Derneği ve Effie Worldwide iş birliğiyle düzenlenen Effie Türkiye 2022 ödüllerinde kazananlar açıklandı. Ödüller 12 Mayıs’ta Divan Kuruçeşme’de düzenlenen törenle sahiplerini buldu. 

Effie Ödülleri’nin Türkiye ayağında, bu yıl 28’i sektörel, 16’sı özel olmak üzere, toplam 44 kategoride başvuru kabul edildi. En yoğun başvuru yapılan kategoriler; Lansman, Online / Offline Perakende ve Pazar Yeri, Markalı İçerik ve Çevresel ve Sosyal Fayda oldu.

Effie Awards Türkiye 2022'ye danga vuran markalar ve ürünler;  "Renault, Opet, Türkiye İş Bankası, ING, İstanbulkart, Maximum,  FUPS, KazandıRio, Cif, Finish, Omo, Elidor, Derma Bayer, Mediacom, BELBİM, PepsiCo, FUPS, Unilever, Reckitt, Evyap, Bayer, Uni Baby, Blu TV,  Domino's, Vestel, Vodafone Türkiye, Vodafone, Trabzonspor, Hepsiburada, Getir, Getir Çarşı, Otoplus letgo, LC Waikiki, Beko, Mavi, Bosch, Arçelik, Madame Coco, Knorr, Tat, Sütaş, Tamek, Tadelle, Eti, DİMES, Ülker, Doğanay Gıda, Doğanay, Nestle, Nestle Türkiye, Türk Eğitim Vakfı, Kansersiz Yaşam Derneği, Yapı Kredi, Yapı Kredi Bankası, Royal Canin Türkiye, Koroplast, Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu" oldu.

Effie Türkiye 2022 ödüllerini kazanan firma ve markaların tam listesine bu linkten ulaşabilirsiniz

Effie Türkiye 2022 Jüri Başkanı Murat Zengin, “Effie, 55’ten fazla ülkede düzenlenen global bir ödül. Ülkemizin en kıymetli ve en güvenilir ödülü. Effie sayesinde sektör büyüyor. Avrupa Effie'nin de jürisindeyim. Avrupa Effie'de okuduğumuz projeler ile Türkiye Effie'de okuduğumuz projeleri karşılaştırıyorum, onlardan çok daha ileriyiz. Bunu görmekten büyük mutluluk duyuyorum. Jürimiz son derece profesyonel ve adaletli bir ekip. Yaratıcılığın yani sıra işlerin sonuçlarını da göz önüne alarak değerlendirmelerini yaptılar, sektörü ileriye taşıyacak işleri seçtiler. Gerek jürimize gerekse bu projeleri gerçekleştiren ekiplere teşekkür ediyorum“ dedi.

Effie, dünya çapında 55 ülkede, European Association of Communciation Agencies’e üye reklam ajansları dernekleri ve reklamveren dernekleri tarafından ortak olarak düzenlenen dünyanın en prestijli pazarlama ve reklam etkinliği yarışması. Effie Türkiye, Reklamcılar Derneği ve Reklamverenler Derneği tarafından, 2005 yılından bu yana düzenleniyor. Yarışmanın sonuçları küresel marka ve ajanların Effie Effectiveness sıralamasına etki ediyor.


Benzer Haberler & Reklamlar