Efes Deneyim Müzesi, Mondo-Dr'ın en iyi müze ödülüne layık görüldü

Efes Deneyim Müzesi, Mondo-Dr'ın en iyi müze ödülüne layık görüldü

Efes Antik Kenti'ndeki Efes Deneyim Müzesi, MONDO-DR dergisi tarafından ABD'nin Las Vegas kentinde düzenlenen Mondo-Dr Awards etkinliğinde En İyi Müze ödülü aldı.

1990 yılından bu yana yayn hayatını sürdüren ve yaklaşık 120'den fazla ülkede dağıtımı yapılan eğlence dünyasında teknolojiyi ön planda tutan Mondo-dr Magazine dergisi,  tiyatrolardan canlı müzik mekanlarına ve kulüplerden stadyumlara, müzelere ve yolcu gemilerine kadar dünya çapındaki etkileyici kurulumlardah haberler verdiği gibi her sene bu alanları kapsayan ödüller veriyor.

Mondo-dr Magazin dergisi ekbinin belirlediği, dünya çapındaki en iyi kurulum projelerini hedefleyen  Mondo-dr ödülleri, 2017 yılından bu yana veriliyor. Ödüllere şirketler kendilerini aday gösterebiliyor. Tek şart, projenin eğlence dünyasına ait olması son 18 ay içinde hayata geçmiş olması. 

Mondo-dr Ödülleri bu sene 12 Haziran Çarşamba günü Las Vegas'ta gerçekleşen törenle verildi. Müzeler kategorsinde ödül, .Efes Deneyim Müzesi'ne verlldi.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, UNESCO dünya mirası olan Efes Antik Kenti'ndeki Efes Deneyim Müzesi'nin Las Vegas'ta "En İyi Müze" ödülü aldığını duyurdu.

Ersoy, sosyal medya hesabından, "Dünyanın en iyisi Efes Deneyim Müzesi" notuyla paylaştığı mesajda, şunları kaydetti:

"UNESCO dünya mirası olan Efes Antik Kenti'ndeki Efes Deneyim Müzemiz Las Vegas'ta 'En İyi Müze' ödülüne layık görüldü. Teknoloji, tasarım ve sergi alanında dünyanın en seçkin ödüllerinden biri olan Mondo-Dr Awards'ta kendi alanında rakiplerini geride bırakan müzemiz, bu prestijli ödülle adını dünyaya da duyurmuş oldu. Dünyanın en seçkin müzelerini ardında bırakan Efes Deneyim Müzemizi tebrik ediyor, dünyanın en iyisi olma yolculuğunda müzemize emek veren herkese teşekkür ediyorum."


Benzer Haberler & Reklamlar