Don Quichotte (Don Kişot) Operası 20 Aralık'tan itibaren sahneye çıkıyor

İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nin geçen sezon prömiyerini yaptığı, Don Quichotte Operası bu sezon 20 Aralık 2019’dan itibaren Kadıköy Süreyya Operası’nda sahnelenmek için gün sayıyor.

İspanyol yazar Miguel de Cervantes’in 1600’lerin başında yazdığı ve güncelliğini her dönem koruyan bu eserden esinlenilerek bestelenen “Don Quichotte Operası ” 20, 21, 24, 25, 27 Aralık 2019 tarihlerinde Kadıköy Süreyya Opera Sahnesi’nde sanatseverler ile buluşacak.

Fransız oyun – roman yazarı Henri Cain’in librettosunu yazdığı, romantik dönemin önemli bestecilerinden Jules Massenet’inson zamanlarında bestelediği “Don Quichotte” Operası, dünyada ilk kez, 1910 yılında Monte Carlo Operası’nda sahnelendiğinde büyük ilgi görmüştü.

Rejisör Recep Ayyılmaz’ın sahneye koyduğu eserde , Orkestra Şefi ZdravkoLazarovyönetiminde İstanbul Devlet Opera ve Balesi Orkestrası solist ve koroya eşlik ediyor. Koro Şefi Paolo Villa

Dulcinée rolünde ; Aylin Ateş , Özge Kalelioğlu,Deniz Likos-Don Kişot rolünde; Suat Arıkan, Gökhan Ürben – Sancho rolünde N. Işık Belen,Umut Kosman, -Pedro rolünde ;Begüm Karacasu – Garcias rolünde Banu Ergün, Funda Güllü - Rodriguez rolünde; Can Reha Gün, Bahadır Özkoca -Juan rolünde; Zafer Çiftçi,Çağrı Köktekin dönüşümlü olarak rol alıyorlar.

Dekor tasarımı Efter Tunç’a, kostüm tasarımı Gizem Betil’e, ışık tasarımı Yakup Çartık’a, koreografi ise Beyhan Murphy’e ait.

20, 21, 24, 25, 27 Aralık 2019 tarihlerinde Kadıköy Süreyya Opera Sahnesi’nde


Benzer Haberler & Reklamlar