Dokuz Eylül Üniversitesi sanal müze kurmayı planlıyor

İzmir'deki üniversite bünyesinde oluşturulacak sanal müzenin Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinasyon Birimi ile Edebiyat ve Eğitim Fakültelerinin iş birliğinde kurulması planlanıyor.

İzmir'deki Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, DEÜ bünyesinde faaliyet gösteren Özel 75. Yıl Eğitim Kurumlarına sanal müze yapma planlarının olduğunu bildirdi.

Hotar, yaptığı açıklamada, müzenin Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinasyon Birimi ile Edebiyat ve Eğitim Fakültelerinin iş birliğinde kurulacağını belirtti.

Sanal müze ile öğrencilerin, arkeolojik ve tarihi değeri olan objeleri interaktif şekilde bilgisayarlarını kullanarak inceleyebileceklerini aktaran Hotar, "Bu süreci olabildiğince hızlı şekilde tamamlamaya gayret ediyoruz. Kolay bir proje değil bu çünkü yaptığınız bütün süreçleri ya da uygulamaları, sisteme entegre etmeniz gerekiyor. Ancak üniversitemiz, temel eğitimdeki farkını da ortaya koyarak, bunun da üstesinden rahatlıkla gelecektir. Bu konuda bizlere destek olan hocalarımıza, yöneticilerimize, öğrencilerimize ve tabii ki velilerimize bir kez daha teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Hotar, Özel 75. Yıl Eğitim Kurumlarının bina ve fiziki altyapısının güçlendirildiğini kaydetti.

 

Yusuf Şahbaz- AA


Benzer Haberler & Reklamlar