Ankara Müzesi Soygunu podcast belgesele dönüştü

Ankara Müzesi Soygunu podcast belgesele dönüştü

Online müzik dinleme servisi Deezer, Ankara Müzesi Soygununun öyküsünü anlatan 6 bölümlük Türkçe belgesel Teklif'i yayınladı.

2012 yılında Ankara Resim ve Heykel Müzesi'nde ünlü ressamlara ait çok değerli tabloların kayıp olduğunun tespit edilmesi basında geniş yer bulmuştu. Çok geçmeden 250 milyon dolarlık soygun ortaya çıkmıştı. Soygunun içeriden planlandığı belirlendi; müze çalışanları ve bir soygun çetesi, resimlerin yerine sahtelerini koyup orijinallerini karaborsada satmıştı.

Suç ortaklarından birisi “Güneş Işığı" takma adıyla itirafçı olunca tüm suç şebekesi çökertilmişti.

Türkiye’de podcast yayınlarına geçen yıl Haziran ayında başlayan online müzik dinleme servisi Deezer, Ankara Müzesi Soygununun öyküsünü anlatanbir belgesel hazırladı. Olayın belgesel podcast'i: Teklif, soygunun merak uyandıran ve sansasyonel ayrıntılarını gözler önüne seriyor.

2012 yılında Ankara Müzesi'nde gerçekleşen büyük soygunun hikayesini anlatan “Teklif” podcast dizisine, hem Premium hem de ücretsiz aboneler “Şovlar” sekmesi altında erişebilir. Teklif Podcast belgeselini dinlemek için bu linki kullanabilirsiniz. 


Benzer Haberler & Reklamlar