Nazilli ve Çevresinin Arkeolojik Zenginlikleri

Arkeoloji ve Sanat Yayınları'ndan çıkan bu kitap Nazilli'nin arkeolojik zenginliklerini ortaya koyuyor...

Pek çok uygarlığın ve kültürün yeşerdiği Anadolu’muzda, Büyük Menderes Havzası tarih boyunca hep önemli bir coğrafya olmuş, insanlığın gelişiminde öncü rol oynamıştır. Bu bereketli ve kadim havzanın önemli yerlerinden birisi de Nazilli ve çevresidir. Geçmişten günümüze birçok uygarlığa ev sahipliği yapan bu topraklar, tarihi ve arkeolojik zenginlikleriyle göz kamaştıran bir kültür bölgesidir.

Maiandros (Büyük Menderes) ve Harpasos (Akçay) gibi stratejik nehirlerin suladığı topraklarda yer alan Nazilli ve çevresi pek çok antik kent, kırsal yerleşim, kale ve höyük barındırmaktadır. Bu yerleşimlerin bir kısmımda sistemli kazılar ve araştırmalar devam ederken, bazıları ise doğanın koynunda, bakir dokusunu koruyarak, tüm gizemiyle bizleri beklemektedir.

“Nazilli ve Çevresinin Arkeolojik Zenginlikleri”nin anlatıldığı bu kitapta bilim dünyası başta olmak üzere, konuya ilgi duyan her kesimden insana hitap eden bilgiler bulunmaktadır.

Kitaptaki makaleler, antik yazarların verdiği bilgilerden ve seyyahların notlarından yararlanılarak, modern araştırmalarla ulaşılan yeni bilgiler ışığında hazırlanmıştır. Bölgenin siyasi tarihi, kültürel ve ekonomik zenginliği, sosyal ve dini yaşamı hakkında kapsamlı değerlendirmeler yapılmıştır.

Teknik Bilgiler
Yazar : Sedat Akkurnaz – Yusuf Çorbacıoğlu
ISBN : 9786053965329
Sayfa Sayısı : 304
Cilt Tipi : Sert Kapak
Dil : Türkçe
Ebat : 18,50 x 26,50 cm
Fiyat : 125.00 TL.
Yayım Yılı : 2021

Kaynak: https://www.arkeolojisanat.com/shop/urun/nazilli-ve-cevresinin-arkeolojik-zenginlikleri_11_25431.html

 


Benzer Haberler & Reklamlar