İlk resmi açıklamaya göre depremdeki ölü sayısı bine yaklaştı

Şu ana kadar yapılan resmi açıklamalara göre bu gece yaşanan depremlerde 912 vatandaşımız ölürken, yaralı sayısı 5 bin 38 oldu

Merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesi olan ve 10 ili etkileyen 7,7 büyüklüğündeki deprem ve sonrasında Gaziantep'te yaşanan depremlerde ölü sayısı artıyor. Şu ana kadar yapılan resmi açıklamalara göre 912 vatandaşımız ölürken, yaralı sayısı 5 bin 38 oldu. Suriye'deki ölü sayısının ise 300'e yakın olduğu belirtildi.

Öte yandan Deprem Suriye'nin İdlib, Halep, Hama, Lazkiye, Tartus ve Rakka illerinde de şiddetli hissedildi, büyük yıkımlar meydana geldi.

SANA'nın haberine göre, depremde Halep, Hama ve Lazkiye illerinde rejim kontrolündeki bölgelerde 237 kişi hayatını kaybetti, 639 kişi yaralandı.

Suriye'nin kuzeyinde muhaliflerin kontrolündeki bölgelerde de onlarca bina yıkıldı veya hasar gördü.

Sahadaki AA muhabirlerinin Suriye İnsan Hakları Ağı (SNHR), Sivil Savunma (Beyaz Baretliler), yerel sağlık kuruluşları ve yerel kaynaklardan derlediği bilgiye göre, Suriye'nin kuzeyinde farklı yerleşim yerlerinde en az 190 sivil hayatını kaybetti, yüzlerce sivil yaralandı.

Buna göre, İdlib'de 100, Afrin'de 70 ve Halep'in batı kırsalında ise en az 20 sivil yaşamını yitirdi.

Arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.


Benzer Haberler & Reklamlar