Bartın Haberleri

Defineciler Kuşkayası Yol Anıtının yanında kaçak kazı yaptılar

Defineciler Kuşkayası Yol Anıtı'nın yanında kaçak kazı yaptılar

Defineciler, Bartın'ın Amasra ilçesi sınırlarındaki Roma dönemi eseri Kuşkayası Yol Anıtı'nın bulunduğu alanda, yaklaşık 1,5 metre derinliğinde 2 ayrı çukar kazdılar. Amasra Kaymakamı Gökhan Gürbüzol, tarihi dokuya zarar verenlerin yakalanmasını…

14 bin parça tarihi eser ele geçirilen operasyonda 8 kişi tutuklandı

14 bin parça tarihi eser ele geçirilen operasyonda 8 kişi tutuklandı

Bir havayolu hizmetleri şirketinin adının da karıştığı İstanbul merkezli 12 ildeki tarihi eser kaçakçılığı operasyonunda gözaltına alınan 27 kişiden 8'i tutuklanırken, aralarında fosiller, steller, taş baltalar ve heykeller gibi arkeolojik objelerin…

80 milyon yıllık lav sütunları projesinin ilk etabı bitti

80 milyon yıllık lav sütunları projesinin ilk etabı bitti

Bartın Valisi Nusret Dirim, Lav sütunları bir dünya mirası, bir dünya zenginliği, dünyanın dört yerinde olan çok güzel bir oluşum. Türkiye'de başka bir örneği olmadığı için buraya gelip görmelerini sağlamak istiyoruz, dedi.

Bartında Polise satılmak istenen tarihi eserler

Bartın'da Polise satılmak istenen tarihi eserler

Bartın'da tarihi eser kaçakçılarına yönelik operasyonda çift başlıklı bronz ibrik, Osmanlı ve Selçuklu dönemine ait olabileceği düşünülen 20 sikke, 4 suikast bastonu, 3 hançer ile üç parça halinde sefer tasları ele geçirildi.

Bartın Kent Tarihi Müzesi açıldı

Bartın Kent Tarihi Müzesi açıldı

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, "Müzemiz, yapısı, içeriği ve teknolojisiyle ülkenin sayılı müzelerinden birisi" dedi.