Frig Vadisi Haberleri

Frig Ultra Maratonu altıncı kez koşuldu

Frig Ultra Maratonu altıncı kez koşuldu

Yerli yabancı yaklaşık 1200 kişi katıldığı Frig Ultra Maratonu'ndaki koşular 6 Kilometre, 12 Kilometre, 22 Kilometre ve 54 Kilometre olmak üzere dört ayrı parkurda gerçekleştirildi.

Frig Ultra Maratonu 21-22 Eylül tarihlerinde koşulacak

Frig Ultra Maratonu 21-22 Eylül tarihlerinde koşulacak

21-22 Eylül tarihlerinde, Frig Vadisi’nin doğal ve tarihi güzellikleri arasında gerçekleşecek olan maraton, 6K, 12K, 22K ve 54K olmak üzere Frigya medeniyetlerinden izler barındıran dört özel parkurda koşulacak.

Frig Vadisinde turistlere özel lezzet: Siyez buğdaylı kaz yemeği

Frig Vadisi'nde turistlere özel lezzet: Siyez buğdaylı kaz yemeği

İhsaniye Kaymakamı Alper Taş, arkeolojik kazılarda elde edilen bilgiler doğrultusunda bölgede binlerce yıldır önem arz eden iki unsuru birleştirerek ürettikleri siyez buğdaylı kaz yemeğini, Emre Gölü'ndeki sosyal tesislerde ziyaretçilerin beğenisine…

Defineciler Ayazini Kilisesini dinamitlerle parçaladı

Defineciler Ayazini Kilisesini dinamitlerle parçaladı

Frig Vadisindeki kilise harabesine dalan define avcılarının özel bir aletle yumuşak yapıya sahip duvarlara önce delik açtığı, daha sonra bu deliklere dinamit lokumlarını yerleştirerek patlattığı tespit edildi.

Frig Vadisi sanal gerçeklik ile gezilebilecek

Frig Vadisi sanal gerçeklik ile gezilebilecek

Kütahya ve Afyonkarahisar ve Eskişehir illerinin sınırlarında yer alan Frig Vadisi ve Yazılıkaya / Midas Anıtı, 3 boyutlu ve 360 derece sanal olarak gezilebilecek.

Frig Vadisinin 40 yıllık rehberi

Frig Vadisi'nin 40 yıllık rehberi

Afyonkarahisar’da yaşayan Muzaffer Uyan, üç ilin sınırları içerisinde yar alan, Kapadokya benzeri kaya oluşumları, kilise ve mağaraları ile dikkati çeken Frig Vadisi'nde 40 yıldır rehberlik yapıyor.

Kurul Kalesinde Kibele mucizesi

Kurul Kalesinde Kibele 'mucizesi'

Ordu'daki Kibele Heykeli'nin tüm olumsuz koşullara rağmen günümüze ulaştığını biliyor muydunuz? İşte, Kurul Kalesinde bulunan heykelden hareketle Kibele inancının Frig topraklarından, Karadeniz'e geliş öyküsü ve Arkeolog Prof. Dr. S. Yücel Şenyurt'un…

Frig Vadisi tanıtımı için balon uçuruldu

Frig Vadisi tanıtımı için balon uçuruldu

Afyonkarahisar'daki turizm merkezlerinin tanıtımı için İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Türk Hava Kurumu'nun düzenlediği etkinlikte İhsaniye ilçesindeki Frig Vadisi'nde balon uçuruldu.