Turizm

Numan Kurtulmuş: Tanıtım atağına geçiyoruz

Numan Kurtulmuş: Tanıtım atağına geçiyoruz

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, "2017 yılında Türkiye turizmi, çok hızlı bir toparlanma içerisine girmiştir. 32 milyon turist geçtiğimiz yıl Türkiye'ye geldi. Yaklaşık 26 milyar dolar turizm geliri elde ettik. Bu yıl bunun çok daha üstüne…

Tokat Ballıca Mağarasısına ilgi artıyor

Tokat Ballıca Mağarası'sına ilgi artıyor

Tokat'ın Pazar ilçesinde bulunan, ender rastlanan soğan sarkıtları ve oluşumlarıyla yerli ve yabancı turistlerin dikkatini çeken Ballıca Mağarası'nı 2017 yılında 110 bin kişiyi ağırladı.

Şuayip Şehri Turizme Kazandırılacak

Şuayip Şehri Turizme Kazandırılacak

"Peygamberler Şehri" olarak nitelendirilen Şanlıurfa'da Şuayip Peygamber'in yaşadığı ve Hazreti Musa ile buluştuğu mekan olduğu rivayet edilen antik kentin turizme kazandırılması amaçlanıyor.

2018 Troia Yılı için dalış güzergahları oluşturulacak

2018 Troia Yılı için dalış güzergahları oluşturulacak

Troia yılı kapsamında gerçekleştirilecek proje ile Çanakkale ili sınırlarındaki antik kent kalıntılarına ek olarak, bölgenin su altı biyolojik zenginliklerinin ve batıklarının da turizm değerlerine katılması amaçlanmaktadır."

Kapadokya kar güzelliğine büründü

Kapadokya kar güzelliğine büründü

Kar yağışı sonrası eşsiz manzaraya bürünen Kapadokya'da turistler, beyaz örtü altındaki peribacaları arasında gezinti yapıp, fotoğraf çekiyor.

Akyakanın Dünü Bugünü Yarını anlatıldı

Akyaka'nın Dünü Bugünü Yarını anlatıldı

Muğla'nın Ula ilçesine bağlı turistik belde Akyaka'nın dünyada nadir bulunan flora ve faunası, Kadın Azmağı deresi, ılıman iklimi, zengin kuş çeşitliliği, arkeolojik zenginliği, 5 kilometrelik mavi bayraklı kumsalı, mimarisi, termik rüzgara sahip…