Restorasyon

Demir Kilise törenle ibadete açıldı

Demir Kilise törenle ibadete açıldı

Restorasyonu tamamlanan Sveti Stefan Kilisesi törenle açıldı. Demir Kilise olarak bilinen, özgün mimariye sahip kilisenin restore edilerek Hristiyan vatandaşların hizmetine sunuldu.

Cennet ve Cehenneme 10 milyon liralık kaynak

Cennet ve Cehennem'e 10 milyon liralık kaynak

Mersin'de, tarihi eserler ve doğal güzelliklerin dünyaya tanıtılması amacıyla yapılan turizm atağı kapsamında, Kalkınma Bakanlığı Cennet-Cehennem Turizm Bölgesine 10 milyon liralık kaynak aktardı.

TBMMye soruldu: Dolmabahçe çinileri nerede?

TBMM’ye soruldu: Dolmabahçe çinileri nerede?

Dolmabahçe Sarayı’ndaki restorasyon çalışmaları sırasında Veliaht Dairesi’nin duvarlarından sökülen çiniler, Meclis gündemine taşındı. Bursa Milletvekili Ceyhun İrgil, TBMM Başkanı İsmail Kahraman’a “Tarihi çiniler neden sökülmüştür? Bu çiniler şimdi…

Çanakkale Atatürk Evi Restore ediliyor

Çanakkale Atatürk Evi Restore ediliyor

Eceabat ilçesinde Büyük Önder Atatürk'ün Anafartalar Grup Komutanı olduğu dönemde karargah olarak kullandığı "Atatürk Evi"nde restorasyon çalışmaları devam ediyor

Harrandaki tarihi yapılar restore ediliyor

Harran'daki tarihi yapılar restore ediliyor

Milattan önce 6 binli yıllardan beri kesintisiz yerleşim yeri olan ve bir dönem Asurlular ile Emevilere başkentlik yapan Harran'daki tarihi yapılar, aslına uygun restore edilecek.

Kocaeli Karaburç Surları Restore Edilecek

Kocaeli Karaburç Surları Restore Edilecek

Kocaeli'nin İzmit ilçesinde, Roma, Bizans ve Osmanlı devrinin de izlerini taşıyan, UNESCO tarafından korunması gerekli kültür varlığı olarak kabul edilen Karaburç ve surları, restorasyon çalışmalarıyla ayağa kaldırılacak.

Aydos Kalesinin restorasyonu bitmek üzere

Aydos Kalesinin restorasyonu bitmek üzere

İstanbul'un Sultanbeyli ilçesinde bir tepe üzerinde yükselen Aydos Kalesi'nin, 4 yıldır süren restorasyonunda, kazı çalışmalarının yüzde 90'ı tamamlandı, sur duvarları onarıldı.