Etkinlikler

3. Turizm Şurası Ankarada Yapılıyor

3. Turizm Şurası Ankara'da Yapılıyor

Kültür ve Turizm Bakanlığınca, 15 yıl aradan sonra düzenlenen 3. Şura, Türkiye’nin turizm potansiyelini daha da geliştirerek etkin ve doğru bir şekilde kullanılmasını sağlayacak. 

3. Uluslararası Arkeoloji Sempozyumu sona erdi

3. Uluslararası Arkeoloji Sempozyumu sona erdi

Türkiye'nin farklı üniversitelerinden 55 akademisyenin katılımıyla cuma günü başlayan sempozyum pazar günü Akademisyenlerden oluşan heyetin Samsun'un ve Tekkeköy'ün tarihi yerleri ile müzelerini gezilmesiyle son buldu.

Prof. dr. Halil İnalcık anıldı

Prof. dr. Halil İnalcık anıldı

Tarihçilerin Kutbu' olarak da anılan 'Hocaların Hocası' Halil İnalcık, vefatının birinci yılında, Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şubesi’nde düzenlenen ‘Halil İnalcık Özel Programı’ ile yad edildi.

Prof. Dr. Mehmet Özdoğan, ABDde Göbeklitepeyi anlattı

Prof. Dr. Mehmet Özdoğan, ABD'de Göbeklitepe'yi anlattı

Prof. Dr. Özdoğan, "Göbeklitepe dünyada şu an için çok ün yapan bir yerleşim yeri ancak çok spekülatif şeyler de var. Daha iyi anlaşılabilmesi için bu kültürün görüldüğü diğer yerleşim yerleriyle bütün olarak ele alınması gerekir." dedi.…

Misis Kültür Sanat Festivalinde arkeopark müjdesi

Misis Kültür Sanat Festivali'nde arkeopark müjdesi

Uluslararası Ölümsüzlük Şehri Misis Kültür Sanat Festivali'nde konuşan Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, Misis'te 7 bin yıllık bir tarih söz konusu. Yapılan tüm çalışmalarla gelecekte Misis bir arkeopark olacak ve turizm merkezlerinden biri…

Osmanlı eserleri Londrada müzayede edilecek

Osmanlı eserleri Londra'da müzayede edilecek

Birleşik Krallık’ın başkenti Londra'da dünyaca ünlü açık artırmalara ev sahipliği yapan Sotheby’s Müzayede Evi’nde Osmanlı dönemine ait güzide eserler beğeniye sunulacak.