Etkinlikler

Ögrencilere müzede bir gün ders

Ögrencilere müzede bir gün ders

Samsun Milli Eğitim Müdürlüğünce hazırlanan "Müzede Bir Gün" projesi kapsamında, 4 bin öğrenci müzede eğitim görmeye başladı.

Aydos Kalesi ve Arkeoloji Kazıları paneli

Aydos Kalesi ve Arkeoloji Kazıları paneli

Bugün saat 15.00'te İstanbul Arkeoloji Müzeleri Kütüphanesinde gerçekleşecek panelde Aydos Kalesi arkeolojik bulguları ve kalenin tarihi önemine dikkat çekilecek. Panelle eş zamanlı olarak kaledeki arkeolojik bulgular sergilenecek

Coğrafyada Jeoarkeoloji Çalışmaları konferansı

Coğrafyada Jeoarkeoloji Çalışmaları konferansı

Coğrafya kavramının iyi bilinmesi gerektiği ve bu alanda yapılmış tanımlarda hangi hataların yapıldığını anlatılan konferansta Türkiye’de paleocoğrafya ve arkeoloji alanında yapılan araştırmalar ve sonuçlarını anlatıldı.

Bosnalı Indiana Jones KKTCde de piramit buldu

Bosnalı Indiana Jones KKTC'de de 'piramit buldu'

Akademik camiada; Bosna'da piramit var mı yok mu tartışması sürerken, Bosnalı Indiana Jones Dr. Semir Sam Osmanagich, KKTC'de de piramit olduğunu iddia etti. Yrd. Doç. Dr. Bülent Kızılduman, iddiayı fantastik buluyor

2018 Troia Yılına Opetten destek

2018 Troia Yılına Opet'ten destek

Opet Yönetim Kurulu Kurucu Üyesi Nurten Öztürk, "Opet olarak bölgeye bugüne kadar kattıkları değerlere ek olarak, bu projenin içinde yer almaktan büyük mutluluk duyduk" dedi.

AB Türkiye Delegasyonu Şanlıurfadaydı

AB Türkiye Delegasyonu Şanlıurfa'daydı

AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger ile Avrupa Birliği üyesi ülkelerin büyükelçileri, Şanlıurfa'daki tarihi alanları, ören yerlerini, arkeoloji müzesini ve Göbeklitepe ören yerini ziyaret etti.

Şanlıurfa Arkeoloji Müzesinde modern mozaik sergisi

Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi'nde modern mozaik sergisi

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde düzenlenen "Uluslararası Mozaik Çalıştayı ve Yarışması" etkinlikleri kapsamında, yerli ve yabancı sanatçıların eserlerinden oluşan mozaik sergisi açıldı.