Etkinlikler

Balkan kültürü için; Kültür Evi açıldı

Balkan kültürü için; Kültür Evi açıldı

Kırklareli Belediyesi ile Trakya Kalkınma Ajansı tarafından hazırlanan, Türkiye, Yunanistan, Karadağ ve Bulgaristan'ın ortak kültürel değerlerinin sergileneceği Ali Rıza Efendi Kültür Evi törenle açıldı.

Bodruma yeni su altı arkeoloji müzesi gerekiyor

Bodrum'a yeni su altı arkeoloji müzesi gerekiyor

Bodrum'da 2 gün süren Uluslararası Bodrum Kalesi Çalıştayı'nda, sonuç bildirgesi hazırlanarak, kamuoyuyla paylaşıldı. Bildirgede, kale dışında yeni bir su altı arkeoloji müzesinin gerekli olduğu kaydedildi.

Arkeolojiye sosyoloji açısından bakmak

Arkeolojiye sosyoloji açısından bakmak

GAÜN’de Bilime Sosyolojiden Bakmak Panelinde, Sosyolojinin; arkeoloji, antropoloji, psikoloji gibi pek çok alanın merkezinde yer aldığı belirtildi ve "Arkeolojik kazı aslında hiyerarşinin tiyatral bir şekilde ifade edildiği bir ortam"…

Mukaddes Emanetler Dairesinde 600 civarında eser var

Mukaddes Emanetler Dairesi'nde 600 civarında eser var

Üsküdar Belediyesi ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nün ortaklaşa düzenlediği "Yavuz Sultan Selim ve Kutsal Emanetler: İstanbul'a naklinin 500. senesi" başlıklı panel, Topkapı Sarayı'nda gerçekleştirildi.

Öğrenciler tarih mekanlarda ders görecek

Öğrenciler tarih mekanlarda ders görecek

Sinop Valiliği tarafından uygulanan "Sinop Tarihini Öğreniyor" projesi kapsamında, 5 yıl süresince tüm okullardaki öğrencilerin tarihi mekanlarda ders görerek, kentin tarihini öğrenmeleri amaçlanıyor.

10. sınıflara ilk ders Laodikyada

10. sınıflara ilk ders Laodikya'da

Merkezefendi Belediyesi tarafından ilçedeki 10. sınıflara yönelik gerçekleştirilen "İlk Ders Laodikya'da" Projesi kapsamında proje başlangıcından itibaren bin 200 öğrenci Laodikya'da ders işledi.