Etkinlikler

Heritage İstanbul fuarı başladı

Heritage İstanbul fuarı başladı

Türkiye’de restorasyon, arkeoloji ve müzecilik teknolojilerini buluşturan tek fuar Heritage İstanbul, Hilton İstanbul Convention & Exhibition Center’da başladı. Fuar 29 Nisan tarihine kadar ziyarete açık kalacak.

Türkiye UNESCO Yürütme Kuruluna Aday

Türkiye UNESCO Yürütme Kurulu'na Aday

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı: "Kasım 2017'de yapılacak 39. genel konferansta UNESCO Yürütme Kurulu'na Türkiye olarak adayız. Türkiye'nin tecrübesi ile bu kurula güç katacağına inanıyor, desteklerinizi bekliyoruz"

Edremitte Aeneas Rotası Çalıştayı

Edremit'te Aeneas Rotası Çalıştayı

Balıkesir'in Edremit ilçesinde 4-7 Mayıs'ta düzenlenecek çalıştayda, kazı çalışmaları süren 3 bin yıllık Antandros Antik Kenti'nin mitolojik öyküleriyle dünya turizmine kazandırılması hedefleniyor,

6.Uluslararası Avrasya Arkeoloji başladı

6.Uluslararası Avrasya Arkeoloji başladı

İzmir'in Buca ilçesinde, 6.Uluslararası Avrasya Arkeoloji (ICEA 2017 Buca) Kongresi başlarken, dünyanın dört bir yanından gelen arkeologlar Avrasya ve göçebe kültürünü, toprak altında kalmış tarihini masaya yatıracak.

Harranda isteyen herkes kazı yapabilecek!

Harran'da isteyen herkes kazı yapabilecek!

Şanlıurfa'nın Harran ilçesinde yerli ve yabancı turistler, istedikleri takdirde oluşturulan özel alanda kazı çalışmaları yapabilecek. Harran'ın gönüllü arkeologları şimdiden kazılara başladı.