Etkinlikler

İstanbulda Manas rüzgarı esti

İstanbul'da Manas rüzgarı esti

Türkiye Türkçesine çevrilen Manas Destanı'nın tanıtım törenleri Sütlüce'de heykel açılışı ile başladı, Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen etkinliklerle sona erdi.

Roma İmparatoru Marcus Ulpius Traianus Kolokyumu

Roma İmparatoru Marcus Ulpius Traianus Kolokyumu

Akdeniz Medeniyetlerini Araştırma Enstitüsünün öncülüğünde düzenlenen Roma İmparatoru Marcus Ulpius Traianus Kolokyumu'nun son ayağı, 1900 yıl önce Trainus'un hayatını kaybettiği Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde gerçekleşti.

Doç. Dr. Konyar: Van geçmişten niçin kopuk, sorgulanmalı

Doç. Dr. Konyar: Van geçmişten niçin kopuk, sorgulanmalı

"Van'ı dolaştığınızda, alışveriş merkezlerine girdiğinizde, sokaklarında, meydanlarında bu 7 bin uıllık geçmişin en fak kırıntısını hissedemiyorsunuz" diyen Doç. Dr. Erkan Konyar, bunun masaya yatırılıp tartışılması gerektiğini ifade…

Stratonikeia Antik Kentinde İdil Biret konseri

Stratonikeia Antik Kenti'nde İdil Biret konseri

UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'ne alınan ve "Gladyatörler Kenti" olarak bilinen, Stratonikeia Antik Kenti'ndeki amfi tiyatroda piyano sanatçısı İdil Biret ve belediye orkestrası konser verdi.

DIVERTIMENTO Projesi kapanış toplantısı yapıldı

DIVERTIMENTO Projesi kapanış toplantısı yapıldı

"İpek Yolu'ndan Modern Zamanlara Doğu Karadeniz, Efsanevi Yolculuklar" proje konsepti kapsamında Trabzon Bedesten Çarşısı ve Memişağa Konağı, Giresun Adası, Ordu Yason Burnu, Rize Zil Kale ve Gümüşhane Santa Harabeleri gibi alanlarda yapılan…